התחדשות עירונית קרית אתא

התחדשות עירונית קרית אתא: משלשים את העיר

כמות התושבים קריית אתא צפויה לגדול באופן חסר תקדים בעשור הקרוב. העיר הגדולה ביותר בצפון הארץ נמצאת בתנופת פרויקטים של התחדשות עירונית קרית אתא שצפויים להציל את השכונות הישנות לצד בנייה נרחבת של שכונות חדשות של צמודי קרקע ובנייה רוויה, בראשן גבעת אלונים.

תהליכי התחדשות עירונית הם תהליכים הכרחיים שמתקיימים בעיקר בערים בהן אין ריבוי קרקעות לבנייה חדשה. חברות, קבלנים ויזמים מציעים לתושבים בבניינים ישנים שדרוג של הבתים הקיימים ושיפור עצום באיכות הדיור, בבטיחות ובאיכות החיים והסביבה. גם בערים שדווקא יש בהן עתודות קרקע, כמו קריית אתא, יש צורך משמעותי בתהליכי התחדשות עירונית כמו פינוי בינוי קרית אתא. פרויקטים כמו פינוי בינוי קרית אתא הם בדרך כלל האפשרות היחידה והמועדפת להציל שכונות ובניינים ישנים מקריסה ממשית ולהעניק לדיירים שגרים בהן את האפשרות למצות את פוטנציאל הנכסים שברשותם.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית קרית אתא: מצילים את השכונות הישנות

קריית אתא היא העיר הגדולה ביותר באיזור הצפוני ובנוסף, היא עיר שמתאפיינת בבנייה ישנה ועד לפני שנים אחדות נחשבה לעיר קטנה ומיושנת באיזור הצפון שעתידה מאחוריה. המבנים הישנים, המסוכנים, התשתיות הרעועות והמחסור במבנים ושטחים ירוקים לטובת הציבור פגעו קשות באיכות החיים של התושבים מחד ובמראה הכללי של השכונות והעיר כולה מאידך.

לקריית אתא יש ועדה מקומית לתכנון ובנייה שמקדמת נמרצות את תחום התחדשות עירונית קרית אתא, פינוי בינוי קרית אתא בעיקר. בכך משלימה קריית אתא את המהלכים שהיא מובילה בעשור האחרון אז פרסמה את המתווה והחזון שלה בתחום ההתחדשות העירונית. היום פרויקטים של התחדשות עירונית קיימים בכל הארץ אבל חשוב לזכור שקריית אתא הייתה העיר הראשונה והמובילה בתחום עם כמות שיא של פרויקטים, בעיקר תמ"א 38. העיר ממשיכה לגדול ולהתפתח והיא גם מחזיקה בהסכם גג עם המדינה במסגרתו העיר תגדיל את מספר יחידות הדיור על שטחי מקרקעי ישראל בזכות התחייבות של המדינה לבנות תשתיות מורחבות של כבישים ומוסדות חינוך בהיקף של למעלה ממיליארד שקלים. הסכם הגג יאפשר למעשה להמשיך לחזק את העיר ולהרחיב את אוכלוסייתה.

על ידי כך צפויה העיר לשלש את אוכלוסייתה בעשור הקרוב ולהמשיך לשמור על מעמדה הרם כעיר הגדולה באיזור, הן מבחינת השטח והן מבחינת כמות התושבים.

פינוי בינוי קרית אתא: ערך הנכס עולה במאות אלפי שקלים

בימים אלה חווה העיר תנופת בנייה שנובעת בין השאר ממגמת התחדשות העירונית שבקריית אתא שכאמור היא איננה עוד טרנד חולף אלא הדרך הבטוחה להרחיב את אוכלוסיית העיר מצד אחד ולהביא תושבים חדשים אך גם לשפר את איכות החיים של התושבים הוותיקים באמצעות חיזוק הבניינים שלהם ושדרוג איכות החיים. בפרויקטים של פינוי בינוי קרית אתא נהרסים הבניינים הישנים, לפעמים כאלה שכבר נמצאו מסוכנים למגורים. במקומם נבנים בניינים חדשים וחדישים, שכוללים מעלית, חניה ואמצעי מיגון מודרניים. כל בעל דירה מקבל את הדירה שלו חדשה לגמרי עם פלוסים – תוספת מ"ר לדירה, ממ"ד, מרפסת ועוד.

כל אלה הם שיפור משמעותי באיכות החיים ושמירה על ביטחון הדיירים אבל יש לכך גם משמעות כלכלית: עליית ערך הנכס, לפעמים במאות אלפי שקלים. לדוגמה: אם ערך המטר לדירה הוא 20-30 אלף שקלים והיזם מוסיף לדירה הישנה 9 מ"ר (גודל חדר ממוצע), בנוסף למעלית ולחניה, לפעמים גם מחסן פרטי, נגיע למאות אלפי שקלים עליית ערך הנכס.

לגור בבית צמוד קרקע בקרית אתא

בצד התחדשות עירונית קרית אתא והתרבותם של פרויקטים של פינוי בינוי קרית אתא שעתידים כאמור להרחיב את אוכלוסיית העיר בצד שיפור הנראות שלה עם בניינים חדשים ויפים, יש לציין שלקריית אתא עתודות קרקע לא מעטות.

חברות יזמות נדל"ן שזיהו את הפוטנציאל פעלו בשנים האחרונות ויזמו את הקמתן של שכונות חדשות באיזור גבולות העיר. אחד הפרויקטים הבולטים ביותר בעיר הוא פרויקט הדגל של חברת שרביב הוותיקה שבעשור האחרון נחשבת לאחת מחברות הבנייה המובילות בצפון בכלל. הפרויקט הנוכחי של שרביב בקריית אתא הוא גבעת אלונים, אחת השכונות החדשות שעולות על הקרקע בעיר, מפיחות בה חיים ומכניסות אוכלוסייה חדשה וצעירה לעיר. שרביב מקימה את השכונה מאפס על שטח מיוער תוך שמירה והקפדה על הסביבה הירוקה המקיפה את האיזור.

הפרויקט כולל 622 יחידות דיור בשילוב ייחודי של בנייה רוויה של מגדלים, בניינים, בנייני בוטיק ובתים צמודי קרקע. הדירות והבתים גם יחד מוצעים בתכנון חדשני, מצטיינים בבנייה מוקפדת ומציעות לתושבים לא רק דיור איכותי אלא איכות חיים, תרתי משמע.

קרית אתא: מובילה בבניית צמודי קרקע

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, קריית אתא היא העיר היחידה מבין הקריות הצפוניות שאישרה בניית צמודי קרקע חדשים בשנים האחרונות. הסיבה המרכזית לכך נעוצה במיעוט הקרקעות הפנויות לבנייה חדשה. שכונת גבעת אלונים בולטת ברקע נתונים אלה כי היא בין השכונות הבודדות שמציעות צמודי קרקע חדשים (בתים דו משפחתיים ודו קומתיים עם חצר). את הפרויקט, שכאמור כולל גם דירות בבנייה רוויה (ארבעה וחמישה חדרים) יזמה ומקימה, כאמור, חברת שרביב שסוגרת מעגל בפרויקט זה עם ההיסטוריה המשפחתית של החברה שהוקמה בשנות החמישים בחיפה וסוגרת שבעה עשורים של פעילות עניפה ועשרות פרויקטים בצפון בפרט אבל הרבה מעבר לכך, בכל הארץ.

לא בכדי גבעת אלונים כבר נחשבת למרכז החדש של הצפון. מדובר בשכונה עצמאית שניתן לחוות בה את הטבע, הן בזכות הנוף המרהיב, הטבע מסביב, שמורת אפק, יערות אלונים, גוש שגב וחופי הים. והן בזכות העובדה שהשכונה תוכננה כקהילה שמשלבת מגורים, חינוך, גני משחקים, שבילי אופניים וכן קרבה למוקדי התעסוקה של הצפון וגישה נוחה לעורקי התחבורה, בראשם כביש 6, כמו גם למרכזי הבילוי והקניות הידועים של האיזור. בתכנון גם מרכז מסחרי ייחודי לשכונה.

ערים בהתחדשות עירונית

מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה או ייעוץ. השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם.

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.