התחדשות עירונית נשר

התחדשות עירונית נשר: בדרך לשלש את אוכלוסיית העיר

תנאי השטח והמבנה הייחודי של העיר נשר, גרמו לכך שפרויקטים של התחדשות עירונית הם האפשרות היחידה של העיר נשר לצמוח. בזכות תכנית מתאר חדשנית, יוזמות פורצות דרך ושיתוף פעולה הדוק של ראש העיר עם חברות ויזמים, נשר בדרך הנכונה להפוך מעיר ותיקה ומוזנחת לעיר בוטיק מתפתחת

מה הם המרכיבים הדרושים להתחדשות עירונית כדי לפרוח, להתרחב ולהצליח? תוכניות איכותיות ומדויקות, יזמים אמינים מהמובילים בתחומם וראש עיר שמבין את החשיבות של פרויקטים של התחדשות עירונית כדי למצות את הפוטנציאל לפיתוח וקידום העיר שהוא מנהל. את כל הנתונים האלה, אחד לאחד, יש לעיר נשר שחווה בשנה האחרונה תנופת פיתוח נדל"ן משמעותית מאוד אותה מוביל ראש עיר שמאמין בהתחדשות עירונית ככלי לפיתוח וקידום העיר וסוחף אחריו בנחישות ותעוזה את כל הגורמים האחראיים.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית נשר: תכנית של עשרת אלפים יחידות דיור

לפני כשנה אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה את תכנית המתאר לעיר שכוללת בנייה של כ-10 אלפי יחידות דיור בשכונות העיר לצד תוספת שטחי מסחר ומקומות עבודה לתושבים החדשים והקיימים. 

יש להדגיש כי תכנית המתאר מביאה בחשבון את המיקום והמבנה של העיר נשר שאינם מאפשרים בנייה של פרויקטים חדשים לגמרי )שאינם התחדשות עירונית). נסביר: נשר היא עיר נטולת קרקעות פנויות והיא מוקפת ביערות ובפארק מוכרז שחל איסור לבנות בשטחו יחידות דיור. כתוצאה מכל הגורמים האלה, התחדשות עירונית באמצעות פרויקטים כמו פינוי בינוי נשר היא האפשרות היחידה שעומדת בפני נשר כדי להתפתח, לחזק תשתיות ואת השכונות הקיימות-הישנות והמוזנחות, להבטיח גידול באוכלוסייה ושדרוג השטחים המשותפים-העירוניים. 

פינוי בינוי נשר: דירות חדשות במקום הישנות

התנהלות הרשות המקומית של נשר מעידה הלכה למעשה כיצד תמיכת הרשות והעומד בראשה יכולה לקדם בפועל את מגמת ההתחדשות העירונית. הרשות מעודדת פרויקטים של התחדשות עירונית ובראשם פינוי בינוי נשר באמצעות קידום שיתופי פעולה עם יזמים וחברות שיובילו את הפרויקטים. מאמצי הרשות מניבים פירות ובחודשים האחרונים אנחנו רואים בנשר מגמת אישורי והתחלות בנייה של מגה פרויקטים בעיר הצפונית ששייכת למטרופולין חיפה. מדובר בפרויקטים שכוללים מגדלים רבי קומות שיחליפו את הבניינים הנמוכים שעם השנים התיישנו והפכו למיושנים ואף רעועים. 

הבניינים הגבוהים החדשים ישרתו הן את התושבים החדשים שיאכלסו אותם והן את התושבים הוותיקים שייהנו מדירות חדשות, ששטחן יגדל עם מרפסת וממ"ד, יזכו בביטחון אמיתי בזכות הבנייה התקנית החדשנית, חניה צמודה, מעלית וכמובן כל הפיתוח הסביבתי שישפר את איכות חייהם.

פרויקטים של התחדשות עירונית נשר וכאמור בעיקר פינוי בינוי נשר צפויים להגדיל את אוכלוסיית העיר במאות אחוזים ובשאיפה לשלש את כמותה ולהגיע לאוכלוסייה של כמעט 70 אלף איש בשנת 2040.

התחדשות עירונית נשר: על הכוונת של משקיעי נדל"ן

בשנה האחרונה אנו רואים כיצד הן משקיעים והן תושבים (ובעיקר משפחות צעירות) נושאים עיניים אל נשר שכבר חודשים אחדים נמצאת במרכז השיח של עולם הנדל"ן בזכות הפוטנציאל שלה לייצר נכסים מניבים. נשר מצליחה למשוך אליה את המשקיעים בעיקר בזכות המיקום הייחודי שלה בסמוך למורדות הכרמל, על הגבול עם העיר חיפה וקרוב מאוד לטכניון. המיקום שלה הופך אותה אידיאלית עבור הסטודנטים שרוצים לגור בקרבת מקום הלימודים שלהם. גם לאחר הלימודים חלק מהסטודנטים בוחרים להישאר בעיר בזכות הקרבה לחברות הייטק צפוניות. לאור כל אלה, לא מפתיע לגלות שלפי נתוני הלמ"ס בשנים האחרונות ישנה מגמת הגירה חיובית לעיר שהחליפה את המגמה השלילית ששלטה בעיר בעשור הקודם.

ככל הנראה, אלו לא רק המשקיעים ומשפחות צעירות אלא גם תושבים שעזבו את העיר לפני שנים אחדות ומתעדכנים על מגמת תנופת הפיתוח חוזרים אליה, נהנים ממחירי הדיור הנמוכים יחסית לאיזור המרכז ורוכשים יחידות דיור. כולם כאחד לא יכולים להתעלם מהעובדה שדירות בעיר נשר הכפילו את שוויין בעשור האחרון והמגמה הזאת ממש לא מראה סימני עצירה, להפך. 

בזכות ההתחדשות העירונית שמהווה עבור העיר נשר כלי יעיל לפיתוח העיר, תהליכים הכרחיים של חיזוק תשתיות יתרחשו מוקדם מהצפוי. פרויקטים של התחדשות עירונית נשר יחזקו וישפרו את הבניינים בשכונות הוותיקות שנבנו בשנות החמישים והשישים. בתוכניות כדאי לשים לב גם לתוספת משמעותית של שטחי מסחר, מקומות עבודה, פיתוח כבישים כולל כביש עוקף חדש בנשר, שדרוג מערכת התחבורה הציבורית באמצעות הוספת נתיבי תחבורה ציבורית ומיקום חדש לרכבת העמק במרכז העיר. תוסיפו לכל אלה גם את העובדה שיזמים עומלים על פיתוח מקומות בילוי ותיירות חדשים שישרתו הן את תושבי העיר והן את המבקרים בה ותקבלו עיר צעירה ותוססת, עיר בוטיק מעניינת שעתידה למשוך אליה משפחות צעירות שירצו להתגורר בעיר המשודרגת.

שרביב סוגרת מעגל בנשר

שרביב היא חברת בנייה משפחתית ותיקה ומובילה שנוסדה בחיפה בשנות החמישים על ידי יוסף קליש ז"ל ומנוהלת כיום על ידי הדור השני והשלישי של המשפחה. שרביב יזמה, הקימה ובנתה אלפי יחידות דיור בכל רחבי הארץ ובעיקר בצפון הארץ ובתוך כך בעיר נשר. למעשה, נשר היא אחת הערים הראשונות שלחברת שרביב הוותיקה זכויות רבות בעיר נשר שכן היא הייתה בין החברות הראשונות שבנו בנתה בה את השכונות והפרויקטים הראשונים שלה ובראשםכמו שכונת רמות יצחק, שכונה ענקית שהוקמה בנשר לפני למעלה משלושים שנה והפכה את נשר מיישוב קטן לעיר לכל דבר. זו ההתמחות המרכזית של שרביב: ייזום, הקמה ובנייה של שכונות ענק שמציעות לתושבים הרבה מעבר ליחידות דיור. השכונות כוללות שטחי ציבור, פארקים, שטחי מסחר ומבני ציבור ולמעשה כל מה שצריך בשכונת מגורים כדי לחיות חיים טובים, מלאים ומספקים.

בשנים האחרונות התקבלה החלטה אסטרטגית בחברה לחזור לבנות בנשר ובכך לסגור מעגל והנה, בימים אלה הולך ונבנה ומתקדם פרויקט רמת הטכניון, מגה פרויקט מסוג פינוי בינוי נשר שכולל הריסה של 177 דירות בבנייני שיכון ישנים בדרך הטכניון ובמקומם לבנות ייבנו 8 בניינים רבי קומות סביב פארק ענק. מדובר בבנייני יוקרה, בני 16-30 קומות, המשקיפים לנוף המפרץ והים המרהיב של חיפה ובסך הכל, 1100 יחידות דיור. הדירות במגה פרוייקט זה תהיינה דירות מפוארות בנות 3-5 חדרים לצד פנטהאוזים. 

ערים בהתחדשות עירונית

מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה או ייעוץ. השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם.

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.