התחדשות עירונית

התחדשות עירונית (תמ"א 38 / פינוי בינוי) עם הפנים לעתיד

כבוני הארץ ומפריחי השממה, התחדשות עירונית מרגשת אותנו. היינו שם בכל צומת היסטורי בחיי המדינה, בנינו ואנו ממשיכים לבנות בגאווה שכונות חדשות ומתחמי מגורים. התפתחותה וחידושה של הרקמה העירונית הוותיקה לצד זו החדשה היא הלב הפועם של העשייה בעולם הנדל"ן כיום והיא הכרחית וחשובה במנגנון הצמיחה וההתפתחות של המדינה.

התחדשות עירונית דומה לריצת מרתון קבוצתית:
זהו תהליך ארוך, עתיר אתגרים ואשר ההצלחה שלו תלויה במחויבות ורצון הקבוצה כולה להגיע אל קו הסיום.

התחדשות עירונית

איך זה עובד?

1

בדיקת ההיתכנות הראשונית

ראשית נבחנת האפשרות מול הרשויות מקומיות- הן בהיבטים בירוקרטיים והן טכניים שנית החברה בוחנת את ההיתכנות הכלכלית לביצוע ההתחדשות.

2

הסכמה בין דיירי המתחם ובין החברה היזמית

חתימה על החוזה המעידה על רצון הדדי של שני הצדדים לעבוד ביחד ולקדם את ההתחדשות העירונית.

3

קידום תב"ע (תוכנית בניין עיר) למתחם

אישור של הרשות המקומית, לפיו אפשר יהיה להוציא היתרי בנייה למבנים החדשים.

4

היתר בניה

לאחר אישור התב"ע מבוצע תהליך של הוצאת היתר בנייה לצורך קידום הפרויקט.

5

הליך בניה

עם קבלת ההיתר, מבוצעת הריסה של המבנים הקיימים ובנייה של המבנים החדשים במקומם לפי האופי ולפי סוג ההתחדשות העירונית.

6

מסירת דירה

עם סיום הבנייה וקבלת אישורי האכלוס, אפשר בשעה טובה למסור לידי הדיירים את הדירות החדשות.

1

בדיקת ההיתכנות הראשונית

ראשית, נבחנת האפשרות מול הרשות המקומית. כאשר מדובר בהתחדשות אורבנית, מדובר בהיבטים בירוקרטיים וטכניים שקשורים לעיר וכרוכים ברצון העירייה לקדם התחדשות עירונית בתחומה. שנית, החברה בוחנת את ההיתכנות הכלכלית לביצוע הפרויקט.

2

הסכמה בין דיירי המתחם ובין החברה היזמית

חתימה על החוזה מעידה על הרצון ההדדי של שני הצדדים לעבוד ביחד ולקדם את פרויקט ההתחדשות העירונית (בין אם מדובר בפרויקט התחדשות אורבנית מסוג תמ"א 38 או פינוי בינוי).

3

קידום תב"ע (תוכנית בניין עיר) למתחם

אישור של הרשות המקומית שבזכותו אפשר יהיה להוציא היתרי בנייה למבנים החדשים שייבנו במסגרת ההתחדשות האורבנית.

4

היתר בניה

לאחר אישור התב"ע מבוצע תהליך של הוצאת היתר בנייה לצורך קידום הפרויקט

5

הליך בניה

עם קבלת ההיתר, מבוצעת הריסה של המבנים הקיימים ובנייה של המבנים החדשים במקומם לפי האופי ולפי סוג ההתחדשות העירונית (כאמור, פינוי בינוי או תמ"א 38).

6

מסירת דירה

עם סיום הבנייה וקבלת אישורי האכלוס, אפשר בשעה טובה למסור לידי הדיירים את הדירות החדשות.

תרשו לנו לחדש לכם!

בפרויקט מסוג התחדשות עירונית היזם לוקח על עצמו את כלל העלויות הכרוכות בביצוע הפרויקט ובתוכן גם את העלויות הקשורות באופן ישיר לבעלי הדירות כגון היטלים ומיסוי (היטל השבחה, מס שבח וכדומה). העלויות כוללות גם תשלום עבור יועצים ונותני שירותים כגון עורכי הדין המייצגים את הדיירים, מפקח בנייה וגם עלויות העברת הדירה אל דירה חלופית ותשלום דמי שכירות לאורך תקופת הבנייה.

ריצה למרחקים ארוכים!

השלבים בפרוייקט של התחדשות עירונית, תמ"א 38, פינוי בינוי לוקחים זמן רב, וכל שלב בפני עצמו יכול להתפרש על פני מספר שנים. בסך הכול, פרויקט עשוי להימשך בממוצע כחמש שנים (תלוי כמובן בסוג ובהיקפו של הפרויקט).

אתם במרכז!

בתוך התהליך המואץ הזה של חידוש והתחדשות עירונית, הריסה ובנייה מחדש (מסוג פינוי בינוי או תמ"א 38) קל מאוד להישאב לתהליך ולשכוח שמדובר בבתים של אנשים. כחברה משפחתית שבונה את הארץ כבר שבעה עשורים, אנחנו מקפידים לזכור ולהזכיר ש שלבתים יש היסטוריה, שלכל בית יש את הסיפור שלו וכולם כאחד מכילים רגשות וזיכרונות של רגעים משמעותיים שעיצבו משפחות שלמות לאורך השנים והדורות.

גם לשרביב יש היסטוריה משלה. שרביב היא חברה משפחתית ותיקה, שראשיתה באדמה חרוכה והרוסה באירופה וסופה בחזון שהתגשם באמצעות בניית הארץ ויישובה. אנו מבינים את הרגישויות הרבות הכרוכות בתהליך ההתחדשות העירונית. הבתים שלכם הם לא סתם ארבעה קירות עבורנו ואנו מבטיחים ללוות אתכם ברגישות, בהבנה ובהכלה לאורך כל הדרך.

שרביב- כל היתרונות תחת קורת גג אחת:

1

חברה ותיקה אשר מהווה
שחקן משמעותי בשוק

שרביב היא חברה ותיקה, מובילה ושחקנית משמעותית בענף הנדל"ן הישראלי בכלל ובתחום ההתחדשות האורבנית בפרט וכל זאת בזכות המוניטין והניסיון הרב שלה. בעוד שקיימות חברות רבות הרוכבות על הגל שנוצר בשנים האחרונות סביב עולם ההתחדשות העירונית (פינוי בינוי, תמ"א 38 וכיו"ב), חשוב לבחור ביזם ותיק וממוסד. חברת שרביב פועלת כבר כשבעה עשורים ותמשיך לפעול עוד שנים רבות קדימה.

2

גב פיננסי איתן אשר מהווה
נתון חשוב ומשמעותי

לחברת שרביב יש גב פיננסי איתן. מדובר בנתון חשוב ומשמעותי, לאור העובדה שמדובר בפרויקט שצריך לממן לאורך מספר שנים בסכומים גבוהים.

חברה יזמית – קבלנית ולכן מסוגלת לבצע את הפרוייקט בעצמה.

3

חברה יזמית – קבלנית ולכן מסוגלת לבצע את הפרוייקט בעצמה.

חברת שרביב היא חברה יזמית וקבלנית ולכן היא מסוגלת לבצע את הפרויקט בעצמה, פינוי בינוי או תמ"א 38.

היתרון עבור בעלי הדירות הוא שהתקשורת מתבצעת עם גוף אחד, אשר אמון באופן ישיר ועצמאי על שלבי התכנון והביצוע. זאת לעומת חברות שהן רק יזמיות, ולכן הן מעבירות את שלב הביצוע לחברה קבלנית, אשר לה יש אינטרסים ואילוצים משלה.

מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה או ייעוץ. השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם.

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.