התחדשות עירונית קרית ביאליק

התחדשות עירונית קרית ביאליק שמבטיחה את עתיד העיר

בזכות הסכם הגג של קרית ביאליק עם המדינה ותוכנית ההתחדשות העירונית, קרית ביאליק נמצאת בתנופת בנייה מרשימה. התהליך שהחל כבר לפני שלושה עשורים תפס תאוצה רצינית בשנה האחרונה ואם כל התוכניות יתממשו קריית ביאליק נמצאת בדרך להכפיל את כמות תושביה ולחזק את מעמדה בין ערי הצפון

כבר שלושה עשורים שפינוי בינוי הוא אחד הנושאים שנמצאים על סדר היום של ערי הקריות בכלל ובקריית ביאליק בפרט. הפרויקט הראשון של פינוי בינוי קרית ביאליק ברחוב העצמאות נחתם כבר לפני מספר שנים אך רק בשנתיים האחרונות סוף סוף החלו מיזמים נוספים לקרום עור וגידים לא רק על הנייר, אלא גם בשטח. פרויקטים רבים מגיעים כעת לשלבים המכריעים של היתרי בנייה רשמיים שמאפשרים הריסה של בניינים קיימים בשכונות הישנות והקמה מחדש של בנייני המגורים.

התחדשות עירונית

פינוי בינוי קרית ביאליק והתחדשות עירונית בעיר

התחדשות עירונית היא שיטת שיקום לשכונות ותיקות שאינה ייחודית לעיר כזו או אחרת בישראל אלא שיטה מוכרת בכל הארץ שעם השנים הפופולאריות שלו רק הולכת וגוברת. אבל בשעה שבשכונות ותיקות רבות קיים צורך בהריסה והקמה מחדש, פינוי בינוי קרית ביאליק הוא סוגיה חשובה ביותר. כי עבור קריית ביאליק התחדשות עירונית איננה בבחינת שיפור המראה החיצוני של העיר או השגת מראה אחיד לחזיתות הבניינים בשכונות אלא האפשרות הטובה ביותר על מנת להשיג ביטחון לתושבים שגרים בבניינים מתפוררים, שמאיימים לקרוס. התחדשות עירונית קריית ביאליק לצד פינוי בינוי קרית ביאליק היא לפעמים האפשרות הטובה ביותר לשפר את איכות החיים של התושבים, להשביח את הנכסים שברשותם ולהגן על עצמם במקרה של מפגעי טבע כמו רעידת אדמה ובמקרים חמורים כמו מלחמה.

עיריית קריית ביאליק מקדמת תוכניות התחדשות עירונית קריית ביאליק ופינוי בינוי קרית ביאליק מתוך ראיית העתיד והשאיפה לספק לתושבי העיר חיים טובים, נוחים ובטוחים בהווה ובעתיד. חיים שכוללים מגורים בבניין מוגן, בדירות איכותיות, עם חניה ותחבורה נוחה לצד מוסדות חינוך, שירותים עירוניים וגם מרכזי קניות, בילוי ופנאי.

התחדשות עירונית קריית ביאליק: פינוי בינוי בשכונות העיר

בנוסף לפרויקט העצמאות שכולל אלפי יחידות דיור ונחשב לפרוייקט הראשון בתחום הפינוי בינוי בישראל, קריית ביאליק מקדמת תוכניות לפרוייקטים של פינוי בינוי בכמה מוקדים בעיר ובראשם בשכונת צור שלום ובשכונת ביאליק דרום, בהן העיר מקדמת את התכנון בשיתוף רשות מקרקעי ישראל ולשכת התכנון המחוזית, מתוך החזון שאומר שהתחדשות עירונית היא המפתח לשיקום וצמיחה עתידית של השכונות. בצד אלה, העירייה מקדמת גם פרויקטים ברמת הבניין ותיתן אישורים לבניינים שאינם חלק ממתחם או שכונה אך מעוניינים לעבור תהליך פינוי בינוי קרית ביאליק ולשפר את איכות חייהם.

בכל הפרויקטים מבטיחים עירוב שימושים ובנייה חדשנית שתעניק חיים חדשים ורוח צעירה ואיתנה לתושבים שישפרו באופן חסר תקדים את איכות חייהם בדירות החדשות, יבחרו להישאר בעיר וליהנות ממרקם אורבני חדשני שצועד עם הזמן שמשלב את הטבע והשטחים הירוקים שהאיזור עתיר בהן עם חיים עירוניים מתקדמים.

בנייה חדשה לצד התחדשות עירונית

קריית ביאליק נחשבת לאחת הערים המסקרנות ביותר מבחינת נדל"נית: מצד אחד, פרויקטים של התחדשות עירונית קריית ביאליק שאושרו, פרויקטים של פינוי בינוי קרית ביאליק שנמצאים בימים אלה בתהליכי אישור ועיבוי מתחמי מגורים מצומת אפק עד צומת הצריף (באיזורים הוותיקים של העיר ובסמוך למטרונית בכביש 4). מצד שני, בנייה חדשה על הקרקעות הפנויות בעיר, במסגרת הסכם הגג של קריית ביאליק עם המדינה. קריית ביאליק הייתה העיר הראשונה בצפון שחתמה על "הסכם הגג" במסגרתו מוקמות 7,253 יחידות דיור. בין השכונות החדשות: "לב העיר", "נופים" (גבעת הרקפות לשעבר), "שירת העיר" ו"נאות אפק" שנבנות במסגרת הסכם הגג כאמור.

בסך הכל יש כיום בקריית ביאליק כ-12 אלף יחידות דיור מאושרות לבנייה כאשר המספר צפוי לגדול באופן דרמטי ולהכפיל את אוכלוסיית העיר שמונה כיום 45 אלף תושבים.

לצד הבנייה המואצת של פרוייקטים מסוג פינוי בינוי קרית ביאליק הוקמו בעיר בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, מרכזיים מסחריים ומרכזי תרבות. במסגרת תהליך ההתחדשות נבנו ושופרו התשתיות, נוספו אמצעי תחבורה שישרתו את התושבים החדשים בשכונות החדשות או המחודשות ויהפכו אותן נגישות ונוחות לציבור כמו גם איזור תעשייה בצפון העיר שיספק מקומות עבודה לאוכלוסייה המתרחבת של העיר.

לאור ההתרחבות והצמיחה המואצת של העיר וכחלק מרוח הקדמה והחזון של פרנסי העיר, עיריית קריית ביאליק מקדמת גם את שדרוג המרכזים המסחריים ברחבי העיר, פיתוח סביבתי, גינון והסדרת צירי תנועה באיזורי המתחמים שנמצאים בשיקום כמו גם נגישות תחבורתית לתושבים למשל באמצעות שינויים במסלול המטרונית.

שרביב: בנייה איכותית בסביבה כפרית

חברת היזמות והבנייה המובילה שרביב פועלת באיזור הצפון כבר שבעה עשורים ולמעשה נוסדה בחיפה, בירת הצפון. החברה שהוקמה באמצע שנות החמישים על ידי יוסף קליש ז"ל ומנוהלת כיום על ידי ממשיכי דרכו, בנתה ברחבי הארץ בכלל ובצפון בפרט פרוייקטים רבים וביניהם גם בקרית ביאליק את קומפלקס המגורים היוקרתי "הבית ברחוב הרקפות". הפרויקט, שהוא למעשה שכונה פרטית איכותית, כלל 100 יחידות דיור במתחם שמוקם בלב איזור כפרי, מוקף בטבע הירוק וצופה אל נוף המרחבים עוצר הנשימה של האיזור. המיקום מאפשר חיים בעיר באווירת הכפר ומעניק לדיירי המתחם את האפשרות להיות קרובים למרחבי הטבע אך בה בעת גם קרובים למרכזי הבילוי והמסחר של העיר עצמה. "הבית ברחוב הרקפות" תוכנן כדי להבטיח חיים נוחים, ללא פשרות, של דיירי הפרויקט שנהנים מהמיקום הטוב ביותר בגבעה, מתכנון אדריכלי מתקדם שכולל מבנים מדורגים לצד מגדל בן 9 קומות, כאשר לכולם מכנה משותף – מפרט עשיר ודגש על איכות חיים בבניינים, בדירות ובפיתוח הסביבתי המתקדם. כל אלה הם חלק מהחזון של חברת שרביב שמיום הקמתה מקפידה לשמור על ערכי הליבה של החברה: הקפדה ודייקנות ומקצועיות ומעורבת בכל שלבי הפרויקטים משלב התכנון, דרך הביצוע ועד השיווק והמכירות, כולל מתן סיוע במשכנתאות ובמימון.

ערים בהתחדשות עירונית

מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה או ייעוץ. השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם.

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.